Hakkımızda


Çilingiroğlu A.Ş. 1920'li yıllardan günümüze, İzmir'de ayakkabı imalatı ve perakendeciliği ile uğraşmaktadır. Ayakkabı perakendeciliği, uluslararası ayakkabı markalarının, ayakkabı üretim makina ve yazılımlarının Türkiye temsilciliği gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren firmada 4. nesil de yönetimdedir. Çilingiroğlu, 80 yılı aşan birikimini, Amerika ve Avrupa'nın ünlü Shoe City ayakkabı satış zinciriyle bütünleştirerek, Türkiye'de ayakkabı mağazacılığına yepyeni bir boyut getirmiştir. Dünya markalarını tek bir çatı altında biraraya getiren ve İngiltere'den alınan know-how doğrultusunda organize edilmiş olan ilk Shoe City mağazası, 1997 yılında İzmir, Gaziemir'de açılmıştır. Bunu Shoe City Express Karşıyaka ve Shoe City Denizli mağazaları takip etmiştir.

Shoe City mağazaları bünyesinde seçkin yerli ve yabancı ayakkabı markalarını bir araya getirmektedir. Özellikle konfor teknolojilerini en iyi kullanan Gabor, Clarks, Stonefly, Skechers, Waldlaufer, Merrell, Ortopedia, Esse, Cat, Aetrex gibi markalar öne çıkmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı fuarları düzenli olarak takip ederek sürekli güncel tuttuğu koleksiyonları ve merchandising planlama sistemi ile oluşturulan ürün yelpazesi sayesinde müşteri talepleri en iyi şekilde karşılanmaktadır.

Her zaman sektörde ilklere imza atan Çilingiroğlu, 2007 yılı Mayıs ayında İstanbul’daki ilk mağazasını Bağdat Caddesi’nde açtı. Shoe City Comfort adı verilen ve diğer Shoe City’lerden farklı bir formatta açılan bu mağaza, dünyanin en iyi konfor markalarını bir arada sunan bir ihtisas mağazası. Hem bay hem de bayanlar için konfor şıklık ile birleşiyor ve çok farklı hizmetler sunuluyor. Ayak ölçümü hizmeti de veren mağazada ayak kavis tipinize ve özelliklerine dayanarak kişiye özel danışmanlık hizmeti verilmektedir. İkinci Shoe City Comfort mağazası 2010 Ekim ayında Alsancak İzmir'de açıldı. Kişinin ayak tipine göre ayakkabı seçimi konusunda danışmanlık hizmeti de verilen bu ihtisas mağazalarının ardından 2012 Mayıs ayında Suadiye İstanbul'da sadece çocuklar için bir mağaza açıldı. Shoe City Kids mağazasında minik ayakların sağlıklı gelişimi için Türkiye'nin ve dünyanın en sağlıklı ve anatomik çocuk ayakkabı markalarını bir arada bulmak ve çok özel bir hizmet almak mümkün. Kentsel dönüşüm sebebi ile Suadiye’de yer değiştirmek zorunda kalan Shoe City Comfort magazası, içerisindeki Shoe City Kids reyonu ile yeni lokasyonunda hizmet vermektedir. Shoe City Kids reyonu Alsancak Shoe City Comfort mağazası bünyesinde de hizmete girmiştir. Tüm Shoe City satış danışman ekipleri sertifikalı ayakkabı uyum uzmanı ve danışmanı tarafından eğitilmektedir.

Çilingiroğlu firması, Alman GABOR markasının ve Amerikan Aetrex dijital ayak analiz cihazları ve tabanlıklarının Türkiye temsilciliğini de yapmaktadır. Firma aynı zamanda uluslararası ayakkabı makinaları ve tasarım yazılımları markalarının da mümessilliklerini yürütmektedir. Mümessilliklerimiz için tıklayınız.